Na zielono - Wspomagacz podlewania

Wspomagacz Podlewania

Na czym ten zabieg dokładnie polega?

Zabieg polega na zaaplikowaniu substancji w formie płynnej mającej na celu polepszyć wiązanie się z cząsteczkami wody wierzchniej warstwy gleby. Na glebach zanieczyszczonych metalami ciężkimi, a takie najczęściej są w sąsiedztwie dużych miast proces ten jest bardzo utrudniony. Stosujemy go w okresach letnich kiedy jest największe zapotrzebowanie na wodę. Nasz Wspomagacz redukuje napięcie powierzchniowe wody dzięki czemu podlewanie trawnika daje oczekiwane efekty i wierzchnia warstwa gleby jest odpowiednio wilgotna.

Czy dzięki temu nie będę musiał podlewać trawnika?

Niestety nie, substancje jakie używamy nie magazynują wody. Ich działanie polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego wody co daje lepsze efekty podczas podlewania ponieważ woda dociera do korzeni trawy w dużo większym stopniu. Podlewać będzie i tak trzeba ale rzadziej i mniejszymi dawkami. Dzięki naszej usłudze będą Państwo zużywać mniej wody i działać bardziej efektywnie. Podlewanie stanie się w końcu Ekologiczne!

Mam automatyczny system nawadniania.
Czy potrzebuje tego zabiegu?

Automatyczne nawadnianie dostarcza wodę regularnie i nasz trawnik nie będzie przesychał. Niestety nasza gleba także może być zanieczyszczona metalami ciężkimi i przez to woda także bardzo ciężko dociera do korzeni trawy, musimy zużyć duże jej ilości by murawa mogła na tym skorzystać. Nasz wspomagacz podlewania pozwoli obniżyć ilość wody wykorzystywanej do nawadniania i dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze.

Jakie korzyści daje Wspomagacz Podlewania?

  • Woda w końcu dociera do korzeni trawy a nie odparowuje
  • Podlewamy rzadziej i mniejszymi dawkami
  • Mamy więcej czasu dla siebie i rodziny
  • Rachunek za wodę jest dużo niższy
  • Trawnik jest cały rok soczyście zielony


Jeśli nie wiesz czy Twój trawnik potrzebuje takiego zabiegu umów się z nami już dziś na Darmową Diagnozę Trawnika.