Na zielono - Ochrona przed chorobami

ochrona przed chorobami

Skąd biorą się choroby trawy?

Większość chorób jakie atakują nasz trawnik ma pochodzenie grzybowe. Jest to bardzo ważna informacja ponieważ może nam często pomóc ustalić okoliczności jakie sprzyjają rozwojowi choroby. Przede wszystkim większości chorób pochodzenia grzybowego sprzyja duża wilgotność, wysoka warstwa filcu, nieprawidłowe nawożenie, złe koszenie, zbyt duże ubicie gleby i nienależycie przygotowanie podłoże pod trawnik.

Mam żółte plamy, co to jest?

Diagnoza trawnika pod kontem chorób jest bardzo trudna. Objawy wielu chorób są różne o każdej porze dnia i inaczej wyglądają na trawniku przed i po koszeniu. Nawet po zdobyciu obszernej wiedzy teoretycznej i przeglądnięciu ogromnej ilości zdjęci objawów można się łatwo pomylić. Dodatkowym utrudnieniem jest częste występowanie kilku chorób jednocześnie.

Najlepszym sposobem na diagnozę jest poradzenie się naszego specjalisty który może od razu też zadziałać na chorobę. Im szybciej zadziałamy to tym lepiej dla naszego trawnika


Odkąd zacząłem pielęgnować trawnik on zaczął chorować, dlaczego?

Jest to często trafna uwaga wielu użytkowników. Trawniki rzadko koszone i nienawożone z reguły nie chorują ale też nie są atrakcyjne. Częste koszenie, nawożenie i odchwaszczanie wpływają na to że nasz trawnik staje się dużo gęstszy ale jednocześnie gdy któryś z tych zabiegów będziemy wykonywać niewłaściwie to wzrasta ryzyko wystąpienia chorób.

Jak zapobiegać chorobom?

Profilaktyka polega głównie na prawidłowym wykonywaniu wszystkich najważniejszych pielęgnacji naszej murawy a przede wszystkim podlewania, koszenia i nawożenia. Ważne jest też szybkie reagowanie gdy zaczynają się pojawiać pierwsze objawy np. okrągłe plamy o żółtym lub różowym odcieniu, żółte kręgi itp.Jeśli masz już dość corocznej nierównej walki z chorobami oddaj swój trawnik w Nasze Ręce do opieki już dziś.